ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α΄ ΟΜΙΛΟΣ): 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011

ΠΑΙΔΩΝ (Α΄- Β΄ΟΜΙΛΟΣ): 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Α΄- Β΄- Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ): 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ): 03 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 201

.

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΑΘΛΕΣΗ - ΓΑΣΜ 3 - 0 νεάνιδες

Συνέχισε και αυτή την αγωνιστική η ΑΘΛΕΣΗ τις πολύ καλές εμφανίσεις τις στις νεανίδες και έκανε το 2 στα 2 με το σημερινό της παιχνίδι.

Στο τρίτο σετ ο ΓΑΣΜ  πήγε να κάνει την ανατροπή παίζοντας πολύ πιο ομαδικά και συγκεντρωμένα από τα 2 πρώτα έφτασε το σετ στο 25-25 , όπου οι λεπτομέρειες της κάθε φάσεις πήγαν το σετ και το παιχνίδι στην ΑΘΛΕΣΗ.

Ένα ωραίο για του λίγους φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλ. Λίντο.

Περισσότερες φωτογραφίες κλικ

.

ΑΘΛΕΣΗ - ΟΠΕΡ 0 - 3

Χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση παρά την απουσία βασικής αθλήτρια ( Φεντότοβα ), λόγο τραυματισμού στην προπόνηση, η ομάδα του ΟΠΕΡ πέρασε από το κλ. Λίντο και πήρε τους 3 αναμενόμενους βαθμούς. Παρά την αξιοπρόσεκτη προσπάθεια των κοριτσιών της ΑΘΛΕΣΗ οι οποίες μάλιστα κατά διαστήματα βρέθηκαν να οδηγούν το σκορ του αγώνα Αυτό όμως το προβάδισμα δεν κατάφερναν να το διατηρήσουν για πολύ χάνοντας το ρυθμό του αγώνα που είχε δώσει ο ΟΠΕΡ σ' αυτό το ματς.

Επόμενη αγωνιστική 3/12/11 η ΑΘΛΕΣΗ θα ταξιδέψει στην Αθήνα όπου θα αντιμετωπίσει τον Ζηρίνειο ΑΟΝ και ο ΟΠΕΡ υποδέχεται την ΑΕ Αγ. Παρασκευή

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ / Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΦΠΧ - ΓΑΣ ΛΕΣΒΟΥ κλ. ΧΑΝΙΩΝ 20:00 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ - ΠΕΤΑΚΑΚΗ - ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ Σημ. υπάρχει αλλαγή ώρας - μέρας

ΓΕΗ - ΣΦΠΧ 1-3

Με μεγαλύτερη διάρκεια στο παιχνίδι του ο ΣΦΠΧ κατάφερε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι των ομάδων της Κρήτης στη Β Εθνική.

Παρά την πολύ καλή αρχή της ΓΕΗ η οποία και προηγήθηκε με 1-0 σετ και ενθουσίασε τους φιλάθλους της που βρέθηκαν στο κλ. Λίντο , δεν είχε την ίδια απόδοση και στα υπόλοιπα σετ. Λίγο η υποδοχή λίγο το σχεδόν ανύπαρκτο μπλοκ έδωσαν στα Χανιά σημαντικό πλεονέκτημα κάτι το οποίο δεν άφησαν να πάει χαμένο παίρνοντας τα επόμενα 3 σετ και μαζί και το ( τοπικό ) ντέρμπι της Β εθνικής.

Την επόμενη αγωνιστική 26 - 27 / 11 / 2011 η ΓΕΗ ταξιδεύει στην Αθήνα όπου θα παίξει με την ΑΕΚ και ο ΣΦΠΧ υποδέχεται τον ΓΑΣ Λέσβου.

.

Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2011

Ξεκινάνε τα κλιμάκια αγοριών - κοριτσιών

Μέχρι 23/12/11 η οδηγία της ΕΟΠΕ για οργάνωση προπονήσεων στα κλιμάκια αγοριών ( 1995-96 ) και κοριτσιών ( 1996-97). Η όλη διαδικασία θα γίνει με την συνεργασία των Π.Ο.Π της περσινής περιόδου μιάς και αυτοί δεν προλάβει να ολοκληρώσουν το έργο τους ( τελικές επιλογές κοριτσιών - αγοριών ).
Οι προπονήσεις - επιλογές  θα συνδυαστούν με την επίσκεψη των ομοσπονδιακών προπονητών κ.κ Μ. Δημητριάδη και Τ. Φλώρο.

.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

Τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου στις 7 το βράδυ,στο νέο γραφείο του ΣΥΔΠΕΚ στο Παγκρήτιο στάδιο
θα πραγματοποιηθεί τεχνική συγκέντρωση εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.Η παρουσία των
συναδέλφων διαιτητών είναι απαραίτητη.(Η είσοδος γίνεται απ τη θύρα 9 και το γραφείο βρίσκεται
στον πρώτο όροφο)

ΣΥΔΠΕΚ

.

Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2011

Πρώτα σφυρίγματα την Παρασκευή για τα τοπικά

Ξεκινάνε αύριο Παρασκευή τα πρωταθλήματα τοπικών κατηγοριών. Αρχή θα έχουμε με το πρωτάθλημα νεανίδων και τα παιχνίδια που θα γίνουν είναι :

Όλα έτοιμα για την 2η αγωνιστική στη Β' ανδρών & Α2 γυναικών

Όλες οι ομάδες του νησιού μας που συμμετέχουν στις εθνικές κατηγορίες θα αγωνιστούν εντός Κρήτης και θα έχουμε και μεταξύ του συναντήσεις  :
Υπάρχει αλλαγή στον ορισμό διαιτητών στο παιχνίδι ΓΕΗ - ΣΦΠΧ (ενημέρωση 16/11/11)

Σάββατο 19/11/2011
Νεάπολης Μυτ., 16.00 ΓΑΣ Λέσβου - Πανιώνιος (Χαρακίδας - Τρύπας)

Απόλλων, 19.00 ΓΣ Απόλλων - ΑΕΚ (Κατσούλης - Μοσιάλος)

Ιωνικού, 20.00 Ιωνικός - Εθνικός (Μαρκάτσας - Παπαδόγιαννης)

Α2 γυναικών :

1ος όμιλος

Βύρωνα, 19.30 Ένωση Βύρωνα - Ηλυσιακός (Ρέππας - Χρηστίδης)

Κυριακή 20/11/2011
Πετρούπολης, 13.00 Πετρούπολη - Αγία Παρασκευή (Δευτερίγος - Μεταξά)

ΕΟΠΕ
.

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

3-0 Η ΓΕΗ τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ

Έχοντας αρκετά καλή απόδοση, η ΓΕ Ηρακλείου πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη με 3-0 σετ κόντρα στον Πανιώνιο.

Αυτή ήταν η μία και μοναδική
αναμέτρηση που έδωσε συνέχεια στην 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, αφού. . .

3-2 Η ΑΘΛΕΣΗ την ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Ένα πολύ καλό ξεκίνημα έκανε χθες Σάββατο το απόγευμα η ΑΘΛΕΣΗ στο κλ. του Λίντο. Έπειτα από ένα εξαιρετικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και με πολλές εναλλαγές στο σκορ 1-0 / 1-1 / 1-2 / 2-2  φτάσαμε στο τάι μπρέικ Στο τάι μπρέικ η ΑΘΛΕΣΗ μπήκε με πολλά αγωνιστικά αποθέματα και πήρε από την αρχή του σετ σημαντικό προβάδισμα στο σκορ το οποίο και διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα παίρνοντας και τη νίκη με 3-2.

Φωτογραφίες από των αγώνα κλικ εδώ

.

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2011

Όλα έτοιμα για τα πρώτα παιχνίδια από τις ομάδες βόλεϊ του νησιού μας

Εντός έδρας θα έχουμε τους αγώνες

Σάββατο 12/11/11
ΑΘΛ.Ε.Σ.Η - Γ.Σ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ   κλ. Λίντο           17:30       3-2    (Α2 γυναικών)

Κυριακή 13/11/11
ΣΦΠΧ -  Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ                    Ε.Α.Κ. Χανίων    17:00     αναβλήθηκε   ( Β ανδρών)

Ενώ εκτός θα γίνουν οι συναντήσεις :

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΓΕΗ                          κλ. Νέας Σμύρνης     16:00    0-3    ( Β ανδρών)

ΖΗΡΊΝΕΙΟΣ Α.Ο.Ν - ΣΦΠΧ               κλ. Ζηρινείου          16:30     3-0   ( Α2 γυναικών)

Ο ΟΠΕΡ έχει ρεπό και θα δώσει φιλικά με τον Παναθηναϊκό στο κλ. Μελίνα Μερκούρη Ρεθύμνου
Σάββατο 19:00
Κυριακή 16:00
.

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011

Σε ΓΑΣΜ - ΓΕΗ - ΑΡΗ τα μετάλλια στο διήμερο τουρνουά των Μελεσσών

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το διήμερο τουρνουά πετοσφαίρισης στο κλ. Μελεσσών το οποίο διοργάνωσε ο αθλητικός σύλλογος  ΓΥΜΝΑΣΙΟ Πολλές και επιτυχημένες και οι παράλληλες εκδηλώσεις όπως η επίδειξη TAEKWODO  - ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ – ΧΟΡΕΥΤΙΚΩΝ – κληρώσεις δώρων. Μια από τις καλύτερες αθλητικές βραδιές που παρευρεθήκαμε λίγο πριν την έναρξη των πρωταθλημάτων.