Πέμπτη 7 Μαΐου 2009

Ανασκόπηση 6ης αγωνιστικής εργασιακού στιγμές από τον αγώνα Δ. Αστυνομία - Σ.Ο.Η

Άλλη μία μέρα του εργασιακού τουρνουά βόλεϊ Ηρακλείου έφτασε στο τέλος της. Η δύο πρωτοπόροι είχαν την ευκαιρία να ξεκαθαρίσουν ποιος θα είναι στην κορφή στο πρώτο γύρο. Αν και οι προπονητές Ηρακλείου δεν ήταν στην καλύτερη μέρα τους, προηγήθηκαν με 1-0 σετ. Ο Ο.Φ.Η όμως, στα υπόλοιπα σετ, είχε το προβάδισμα στο σκορ δείχνοντας μια πιο δεμένη ομάδα και αρκετό πάθος για νίκη.
Τα υπόλοιπα παιχνίδια έληξαν με 3 – 0 σετ, με την Δημοτική αστυνομία να παίρνει την πρώτη της νίκη με αντίπαλο τον Σκακιστικό Όμιλο Ηρακλείου και τους παλαίμαχους της Γ.Ε.Η να μην έχουν σημαντική αντίσταση απέναντι στο Σύνδεσμο Διαιτητών Πετοσφαίρισης Κρήτης.

Προπονητές βόλεϊ – Παλαίμαχοι Ο.Φ.Η ............. 1 – 3