Σάββατο 20 Ιουνίου 2009

Ολοκληρώθηκε και ο Β΄ γύρος του εργασιακού τουρνουά βόλεϊ

Δύο συναντήσεις χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον και με τους παίκτες να μην έχουν άγχος αλλά με πολύ όρεξη για βόλεϊ κύλισαν και τα δύο παιχνίδια της αγωνιστικής. Στο πρώτο παιχνίδι οι διαιτητές είχαν το προβάδισμα με 1-0 σετ, είχαν όμως ένα τραυματισμό στο δεύτερο σετ (διάστρεμμα ποδοκνημικής του πασαδόρου τους Τάσου Σκούρα) , ο οποίος και επηρέασε αρκετά την απόδοση όλων των υπολοίπων της ομάδες, δεν τους άφησε περιθώρια για να διεκδικήσουν τη νίκη. Οι Δημοτική αστυνομία από την άλλη ανέβασε κατά πολύ την απόδοση τους και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ.

Και το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στη Διεθνή ένωση αστυνομικών Ηρακλείου και τους παλαίμαχους ΓΕΗ, δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον. Είχε όμως, ωραίο ρυθμό και πολύ όρεξη από τους παίχτες, μέχρι που ζητούσαν να παιχτεί και παραπάνω σετ μετά την λήξει του αγώνα.

Καλή ξεκούραση στις ομάδες που δεν θα συνεχίσουν στα πλέι οφ και καλή συνέχεια στις ομάδες που μπήκαν στα πλέι οφ