Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011

Προημιτελική φάση κορασίδων

Με δύο σχετικά εύκολα παιχνίδια πέρασαν στην επόμενη φάση ΑΘΛΕΣΗ και ΓΕΗ παίζοντας με ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟ και ΑΡΗ ΓΟΥΡΝΩΝ αντίστοιχα.

Η ΑΘΛΕΣΗ μετά το πρώτο γύρο και την συνένωση των δύο ομάδων ΑΘΛΕΣΗ 1 & 2
δεν δυσκολεύτηκε να βρεθεί και να δέσει σαν ομάδα από το πρώτο κιόλας σετ των επίσημων αγώνων της. Ο ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ από την άλλη δεν πίστεψε στις δυνατότητες του και όντος με πολύ άγχος κατάφερε μόλις στο τρίτο σετ να μπει στο παιχνίδι και να διεκδικήσει την κατάκτηση του σετ. Κάτι το οποίο δεν ήρθε μιας και η ΑΘΛΕΣΗ είχε ήδη βρει το ρυθμό της και δεν τον έχασε παρά την πίεση του ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΥ

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρα η ΓΕΗ όντος με καλύτερες επιλογές πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 απέναντι σε ένα ΑΡΗ του οποίου δεν βγήκαν οι υποδοχές για μπορέσει να αναπτύξει το παιχνίδι του. Κάτι το οποίο έδωσε ένα σαφές πλεονέκτημα στα κορίτσια της ΓΕΗ παίρνοντας από την αρχή του κάθε σετ το προβάδισμα στο σκορ και διατηρώντας το μέχρι και το τέλος των σετ.

Καλή συνέχχεια να έχουμε και στην ημιτελική φάση όπου θα συμμετέχουν ΑΘΛΕΣΗ _ ΓΕΗ _ ΣΦΠΧ _ ΝΑΟ ΣΟΥΔΑΣ.