Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΘΛΕΣΗ 3-2

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό με το 1ο σετ κατακτήθηκε εύκολα αλλά η συνέχεια ήταν πολύ άσχημη. Η αντίπαλη ομάδα με όπλο το σερβίς και την άμυνα κέρδισε σχετικά εύκολα τα δύο επόμενα και προηγήθηκε 2-1
      Στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη πόντο πόντο μέχρι το 23-23. Σ αυτό το σημείο με καλό σερβίς και αντεπίθεση φτάσαμε στο σετ μπωλ. Η Ραφαέλλα Χατζάκη πήρε άσσο και το σετ τελείωσε αλλά οι διαιτητές προς έκπληξη συμπαικτριών και αντιπάλων έδωσαν τον πόντο στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ. Σαν να μην έφτανε αυτό, σε εύλογες και φυσιολογικές διαμαρτυρίες των κοριτσιών έδωσαν και κίτρινη κάρτα!!! και πίσω στο σκορ 25-24! Παρ΄ολα αυτά τα τα κωμικοτραγικά με ψυχή και πάθος με 3-0 σερί κατέκτησαν το 4ο σετ με 27-25
    Στο ταϊ - μπρέικ όλα κυλούσαν ομαλά και με σταθερό προβάδισμα της ομάδας μας. Με προβάδισμα 6-4. Η Χριστίνα Μαυρέα με δυνατό καρφί καταφανώς μέσα (και δεν μιλάμε για αμφισβητούμενη φάση) έκανε το 7-4. Και πάλι όμως οι διαιτητές είχαν άλλη άποψη. 'Έδωσαν άουτ και τον πόντο στους αντιπάλους. Τα  κορίτσια μας έμειναν εμβρόντητα αλλά πιο πολύ απόρησαν οι αντίπαλες!! ούτε άουτ ζήτησαν, ούτε πανηγύρισαν, Απλά απόρησαν.
    Η ψυχολογία της ομάδας από το ζενίθ έπεσε στο ναδίρ. Κακώς βέβαια αλλά συνέβη. Μέσα σε εκνευρισμό και απώλεια συγκέντρωσης το σετ τέλειωσε 15-11 και το ματς 3-2.
  Είναι κρίμα γιατί τα κορίτσια δεν μπόρεσαν να δρέψουν τους καρπούς μιας μεγάλης και ηρωικής ανατροπής.  Για όσους έχουν την παραμικρή αμφιβολία έχουν το βίντεο του αγώνα. Έχουν καταγραφεί κωμικά στιγμιότυπα.
      τα σετ  18-25, 25-19, 25,17, 25-27 15-11
  ΑΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης )  Μαυρέα, Κούρδογλου, Μανωλάκη, Γενιτσαρίδη, Μαλουσάρη, Μιχαήλ, Καραγρηγορίου (λ) Χατζάκη Ραφα, Κτιστάκη, Πατραμάνη, Καλαϊτζάκη Χατζάκη Ελ. (λ)