Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

ΓΕΗ - ΝΑΟΣ δεύτερος ημιτελικός γυναικών

Με ένταση - αποφασιστικότητα - πάθος από μεγαλύτερες κατηγορίες διεξήχθη ο δεύτερος αγώνας των ημιτελικών ανάμεσα στη ΓΕΗ & ΝΑΟΣ.
Το ξεκίνημα του αγώνα βρήκε λίγο μουδιασμένα τα κορίτσια της ΓΕΗ Από την άλλη με τον ΝΑΟΣ να πιέζει για το καλύτερο, σε όλο το σετ έφτασε σχετικά εύκολα στο  0 - 1.
Στο δεύτερο σετ είχαμε το ίδιο ξεκίνημα, με το σκορ να φτάνει στο 14-21 κάπου εκεί όμως η ΓΕΗ βρήκε αδύνατα σημεία του ΝΑΟΣ και κατάφερε να γυρίσει το σετ, το πιο καθοριστικό κατά τη γνώμη μας του όλου ματς, και να φτάσει στο 1-1 ( 27 - 25 ).
Το δεύτερο σετ έδωσε τη πίστη για την νίκη του αγώνα, στα κορίτσια της ΓΕΗ, και έχοντας μια αξιοζήλευτη αγωνιστικότητα στη συνέχεια του ματς, < θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι ο ΝΑΟΣ είχε κάνει το 3-1>  έφτασε στη νίκη με τα ίδια σετ 3-1 αφήνοντας την πρόκριση, στον τελικό, να βγει από τους πόντους των δύο αγώνων, όπου ο ΝΑΟΣ πέρασε στα τελικά με καλύτερη διαφορά πόντων.