Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Έφτασαν στο τέλος τους τα τουρνουά "ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ" " ΚΑΠΑΡΟΥΝΑΚΗ"

Γέμισε με βόλεϊ το Νέο κλειστό Ηρακλείου, στα δύο αοράκια, με τα τουρνουά "Αλεξανδράκη" "Καπαρουνάκη".
Ξεκινώντας στης 11:00 το πρωί με τον μικρό τελικό στις γυναίκες << Τουρνουά ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ>> φτάσαμε στης 10:00 το βράδυ, με τον τελικό των ανδρών << Τουρνουά ΚΑΠΑΡΟΥΝΑΚΗ>>  να ολοκληρώνει τα παιχνίδια των τουρνουά.
Ευχαριστημένοι φάνηκαν τόσο οι αθλητές - ρτιες όσο και ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο, με το επίπεδο των αγώνων, καθώς και οι προπονητές οι οποίοι λίγο πριν την έναρξη των πρωταθλημάτων, είχαν την ευκαιρία για δυνατούς αγώνες.
Στον αγωνιστικό τομέα είχαμε :
τον ΓΑΣΜ να παίρνει την πρώτη θέση στο τουρνουά "ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ" , νικώντας στον τελικό τον ΣΦΠΧ με σκορ 3 - 0 Ενώ στον μικρό τελικό ο ΚΥΔΩΝ κατέκτησε την τρίτη θέση, νικώντας τη ΓΕΗ με 3 - 1

1ος ΓΑΣΜ
2ος ΣΦΠΧ
3ος ΚΥΔΩΝ
4η ΓΕΗ

Στο τουρνουά "ΚΑΠΑΡΟΥΝΑΚΗ" στον τελικό βρέθηκαν ΣΦΠΧ & ΟΦΗ και με σκορ αγώνα 3-1 ο ΣΦΠΧ πήρε την πρώτη θέση του τουρνουά. Στον μικρό τελικό η ΓΕΗ νίκησε τον ΚΥΔΩΝ 3 - 0 και αυτή η νίκη της έφερε την τρίτη θέση.