Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΓΑΣΜ - ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ ΒΟΥΛΑΣ

Τα ( εύκολα ) δύσκολα, κατάφερε να κάνει ο ΓΑΣΜ σήμερα στο κλειστό των Μοιρών με τη Θέτις Βούλας. Παρά το ότι μπήκαν δυνατά και συγκεντρωμένα στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 σετ (25-17. 25-11) και στο τρίτο σετ να είναι μπροστά 23-21 (άφησαν) τη Θέτις να κάνει ένα 3-0 και να φτάσει πρώτη στο σετ μπολ. Παρά την ισοφάριση 24-24,
η Θέτις ήταν αυτή που πήρε το σετ με 24-26.
Κάτι ανάλογο και στο 4ο σετ Με το ΓΑΣΜ να είναι μπροστά 22-13, κάπου εκεί όμως η Θέτις δεν άφηνε τη μπάλα να πέσει κάτω Με ένα σερί 0-7 έφτασε το σκορ στο 22-20 .... 23-23 .... 24-24 για να φέρει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ κερδίζοντας το σετ με 28-30.
Ένα τάι μπρέικ το οποίο πήγαινε πόντο πόντο Ο ΓΑΣΜ ήταν όμως αυτός που πανυγήρισε τη νίκη του σετ με 15-13 και του αγώνα με 3-2 σετ