Σάββατο 17 Μαΐου 2014

ΓΕΗ_1 - ΑΘΛΕΣΗ_1 παγκορασίδες

Χωρίς ήττα συνέχισε η ΓΕΗ_1, τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, στο πρωτάθλημα παγκορασίδων. Στο ντέρμπι του 4ου ομίλου, βρέθηκε σήμερα απέναντι από την ΑΘΛΕΣΗ_1 ( 2η στον όμιλο τους ) και μας χάρισαν ένα πραγματικά πολύ όμορφο αγώνα βόλεϊ.
Στο ξεκίνημα του αγώνα, είδαμε την ΑΘΛΕΣΗ να είναι εκείνη που πήρε κεφάλι στο σκορ Κάτι που διατήρησε μέχρι και τα μέσα του πρώτου σετ. Κάπου εκεί η ΓΕΗ_1 άρχισε να μπαίνει στο παιχνίδι, μιάς και έδειχνε πού μακριά από τον καλό εαυτό της και κατάφερε να γυρίσει το σετ και να το κατακτήσει με σκορ 25 - 20.
Το ίδιο εντυπωσιακά και τα επόμενα σετ, με τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο - πόντο και να εναλλάσσονται στο προβάδισμα του σκορ. Στους τελευταίους όμως πόντους η ΓΕΗ, φάνηκε να είναι πιο σταθερή και να παίρνει, το 2ο με 25 - 22 και το 3ο με 25 - 23, φτάνοντας στη νίκη με 3 - 0 σετ

ΓΕΗ_1 - ΑΘΛΕΣΗ_1 : 3-0