Δευτέρα 7 Ιουλίου 2014

ΓΕΗ στις παγκορασίδες για την Κρήτη

Με δύο νίκες στους ισάριθμους τελικούς αγώνες και με ίδιο σκορ 3 - 1, οι παγκορασίδες της ΓΕΗ βγήκαν πρωταθλήτριες Κρήτης, για την αγωνιστική περίοδο 20013 - 14.
Η ομάδα του Ακρωτηρίου μπήκε στο παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό, πιέζοντας στο σερβίς πήραν πολλές εύκολες επιστροφές και έχοντας καλή άμυνα, πήραν το πρώτο σετ.
Η συνέχεια ήταν όμως για την ΓΕΗ, η οποία βελτίωσε την υποδοχή της, βρήκε λύσεις πάνω στο φιλέ και με αυτό το τρόπο ήρθε το ένα σετ μετά το άλλο, κάνοντας το τελικό :

ΓΕΗ - ΑΚΡΩΤΗΡΙ : 3 - 1

Αξίζει να σημειωθεί, ότι και οι δύο ομάδες είχαν μια εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα, φτάνοντας στο τελικό με μόλις μία ήττα η κάθε μία στους ημιτελικούς Το Ακρωτήρι από τον Κύδωνα και η ΓΕΗ από τον Σητειακό και οι δύο με ίδιο σκορ 1-3, κάτι που όμως ανέτρεψαν στον δεύτερο ημιτελικό και τις έφερε στα τελικά των παγκορασίδων