Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009

Ολοκληρώνεται σήμερα η 3 & 4 αγωνιστική εφήβων νεανίδων

Με το ντέρμπι της αγωνιστική (αν και ο Κύδων κατέβηκε με ελλείψεις) Γ.Ε.Η - ΚΥΔΩΝ (3-1) και τον αγώνα ΑΘΛ.Ε.Σ.Η – Σ.Φ.Π.Χ κύλησαν τα παιχνίδια του Ηρακλείου στο πρωτάθλημα των εφήβων.

Στο Λίντο είχαμε ένα παιχνίδι όπου τα είχε όλα, μικρές εντάσεις – διακυμάνσεις στο σκορ και πλούσιο θέαμα μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με τους παίκτες να διεκδικούν με πραγματικό πάθος τη νίκη. Η οποία ήρθε για τη Γ.Ε.Η στο 4ο σετ του αγώνα (3-1), στο οποίο είχαμε τον Κύδωνα να έχει το προβάδισμα μέχρι τη μέση του σετ και τη Γ.Ε.Η να βρίσκει τις λύσεις που χρειαζόταν για να ανατρέψει τη διαφορά των 5 πόντων, το οποίο τελικά και πήρε, με 25-21.

Στο κλειστό των Πατελών ο Σ.Φ.Π.Χ με πιο έμπειρους παίκτες, δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην νεανική ομάδα της ΑΘΛ.Ε.Σ.Η, η οποία βέβαια σε κανένα σημείο του αγώνα δεν παραιτήθηκε από την διεκδίκηση της νίκης αποκομίζοντας σημαντικές εμπειρίες από αυτόν τον αγώνα και δείχνοντας μια πολύ δεμένη ομάδα, με καλά στοιχεία και πολύ καλές δυνατότητες για την διεκδίκηση επιτυχιών στα χρόνια που έρχονται.

Στις νεάνιδες ΑΘΛ.Ε.Σ.Η - ΑΚΡΩΤΗΡΙ (κλειστό Πατελών) είχαμε την ΑΘΛ.Ε.Σ.Η να συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις απέναντι σε ένα πολύ αγωνιστικό Ακρωτήρι. Η νίκη ήρθε για την ΑΘΛ.Ε.Σ.Η με ένα φαινομενικά εύκολο σκορ (3-0), το οποίο όμως δεν δείχνει την πλήρη εικόνα του αγώνα, μιας και το Ακρωτήρι ήταν σε πολλά σημεία του αγώνα μπροστά στο σκορ, αναγκάζοντας τα κορίτσια της ΑΘΛ.Ε.Σ.Η να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για να γυρίσουν το παιχνίδι.

Στο παιχνίδι του Χερρονάσιου, δεν μπορέσαμε να βρεθούμε στο γήπεδο να το παρακολουθήσουμε, με τον Σ.Φ.Π.Χ το σκορ ήταν υπέρ του ΣΦΠΧ 0-3

____________________________________________________
Σήμερα και ώρα 19:00 θα έχουμε τον αγώνα ΓΕΗ - ΑΘΛ.Ε.Σ.Η στο κλειστό Πατελών. Το αποτέλεσμα του οποίου και φωτογραφίες του αγώνα, θα αναρτήσουμε στο ίδιο άρθρο το βράδυ.
Με πολύ καλές εμφανίσεις συνέχισε η Γ.Ε.Η τους αγώνες της στο πρωτάθλημα εφήβων, όπου νίκησε τους έφηβους της ΑΘΛ.Ε.Σ.Η με σκορ 3-0 στο κλειστό Δ.Α.Π.Κ.Η.

Αποτελέσματα κλικ εδώ (τα αποτελέσματα θα συμπληρωθούν σύντομα )