Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2009

Αποτελέσματα 5 & 6 Αγωνιστικής Εφήβων Νεανίδων

Με ήττες συνέχισαν οι δύο πρωτοπόροι της πόλης μας - ΑΘΛΕΣΗ (νεανίδες) & ΓΕΗ (έφηβοι) - στα αντίστοιχα πρωταθλήματα τους. Η νεάνιδες της ΑΘΛΕΣΗ παίζοντας εκτός έδρας με τον ΣΦΠΧ κατάφερε να πάει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ, αλλά λίγο το νεαρό της ηλικίας (οι περισσότερες κορασίδες) λίγο το εκτός έδρας δεν κατάφεραν
να κερδίσουν το ματς χάνοντας το 5ο σετ 15 - 12.

Στο κλειστό του ΒΑΚ ο ΟΦΗ δεν έκανε τα ίδια λάθη, όπως το χθεσινό παιχνίδι του με τον ΣΦΠΧ, και παίζοντας πραγματικά ένα ποιοτικό βόλεϊ δεν έδωσε καμία ευκαιρία στη ΓΕΗ, η οποία δεν έφτασε σε κανένα σημείο του αγώνα την πραγματική της απόδοση και έχασε με σκορ 3 - 1.

Περισσότερες φωτό από τον αγώνα ΟΦΗ_ΓΕΗ μπορούμε να δούμε κλικ εδώ

Και ένα μικρό βιντεάκι από τον αγώνα

.
__________________________________________________________

5η Αγωνιστική

Με ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, ξεκίνησε η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων Κρήτης. Πιο συγκεκριμένα το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και ΣΦΠΧ το οποίο έγινε στο κλειστό ΒΑΚ με τις τόσες πολλές εναλλαγές στο σκορ και στην απόδοση τον παικτών ήταν πράγματι ένα παιχνίδι που μας κράτησε σε αγωνία μέχρι τον τελευταίο πόντο.
Τα σετ ήταν μοιρασμένα, δηλαδή όποια ομάδα έπαιρνε το σετ είχε και τον έλεγχό του από τους πρώτους κιόλας πόντους. Εκτός από το τελευταίο στο οποίο ο ΟΦΗ μπήκε με πολύ δύναμη και πάθος για να διεκδικήσει τη νίκη και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και τον ένατο πόντο ( 9 - 3 ) Αλλά λίγο οι χαλασμένες υποδοχές λίγο οι λύσεις που δεν βρήκε η επίθεση, έβαλε τον ΣΦΠΧ στο παιχνίδι το οποίο και κέρδισε με 2 -3 σετ.

Στη Χερσόνησο η ΑΘΛΕΣΗ δεν άφησε να της φύγει ο έλεγχος του παιχνιδιού απέναντι στον Χερρονάσιος ο οποίος είχε μια πολύ καλή παρουσία στο παιχνίδι και ειδικά στα δύο πρώτα σετ. Το σκορ του παιχνιδιού ήταν για την ΑΘΛΕΣΗ 3 - 0 και μας έδειξε ότι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το κενό των δύο εβδομάδων για το παιχνίδι με τα κορίτσια του ΣΦΠΧ.