Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2009

Άρχισαν σήμερα τα παιχνίδια του τουρνουά "Βαγγέλης Καπαρουνάκης"

Με δυνατά ματς ξεκίνησε το τουρνουά "Βαγγέλης Καπαρουνάκης". Στο Λίντο είχαμε το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στη ΓΕΗ και την ΑΘΛΕΣΗ με σκορ 3 - 1 για τη ΓΕΗ. Ένα παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες δοκίμασαν διάφορους συνδυασμούς στη σύνθεση τους και στην τακτική του παιχνιδιού τους.
Το απόγευμα στο ΔΑΠΚΗ (Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Ηρακλείου) έγιναν τα παιχνίδια ανάμεσα στη ΓΕΗ και τον Α.Ο Σούδας με σκορ 3 - 0. Ήταν πράγματι το καλύτερο παιχνίδι της πρώτης μέρας,
ένα γρήγορο - δυνατό - και με αρκετό πάθος για την νίκη ματς, είχε γεμάτα όλα τα σετ, τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.
Στο τρίτο παιχνίδι ο ΣΦΠΧ ήταν σαφώς πιο πλήρεις ομάδα και με τις πολύ καλές μονάδες που διαθέτει δεν άφησε περιθώρια στην ΑΘΛΕΣΗ, και πήρε τον αγώνα με 3 - 0 σετ.
Το ευχάριστο σε αυτή την πρώτη μέρα ήταν η παρουσία αρκετού κόσμου στις κερκίδες των γηπέδων, φίλων του βόλεϊ οι οποίοι παρακολούθησαν τα παιχνίδια υποστηρίζοντας τις ομάδες τους και το ίδιο το άθλημα.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες στη δεύτερη μέρα του τουρνουά

Περισσότερες φωτογραφίες από το τουρνουά θα έχουμε τη δεύτερη μέρα Κάποιες από την πρώτη μέρα μπορούμε να δούμε κάνοντας κλικ εδώ