Τετάρτη 31 Μαρτίου 2010

ΟΦΗ - ΑΡΚΑΔΙ 3-0 πρωτάθλημα παίδων

Πρωταθλητής Κρήτης 2010 στους παίδες ο
ΟΦΗ

Με νίκη στο κλειστό του ΒΑΚ επί του ΑΡΚΑΔΙΟΥ στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, έφερε στον ΟΦΗ για μια ακόμα φορά των τίτλο του πρωταθλητή στους παίδες. Εντυπωσιακό γύρισμα είχαμε από το πρώτο κιόλας σετ, όπου το ΑΡΚΑΔΙ βρέθηκε να προηγείται με 5-16, έχοντας όμως ισχυρά αποθέματα δύναμης , αγωνιστικής και ψυχικής, οι παίδες του ΟΦΗ κατάφεραν να το γυρίσουν, ισοφαρίζοντας 16 - 16 και ενώ το σκορ ήταν 19-20, έκαναν ένα σερί 5-0 φτάνοντας στο 24-20 και παίρνοντας το με 25-21 σε 32 λεπτά.

Αυτό το σετ ήταν και το κλειδί του αγώνα, μετά από τέτοιο γύρισμα (5-16) η ατμόσφαιρα στην ομάδα ήταν τέτοια που δεν χωρούσε αμφιβολία για το ποιος θα είναι ο νικητής του αγώνα. Στα άλλα δύο σετ η κόντρα του Αρκαδίου διήρκεσε μόνο μέχρι τους 10 πρώτους πόντους, από εκεί και μετά οι παίδες του ΟΦΗ έπαιρναν προβάδισμα μέχρι το τέλος του κάθε σετ.

• Λεμπιδάκη
Αρχική εξάδα ήταν οι : Βενέρης, Περπινάκης, Γκάμπρίτσιτζε, Παπαδάκης, Βαλούρδος, Αεράκης, Ενώ συμμετοχή στον αγώνα είχαν όλοι οι αθλητές του ΟΦΗ