Δευτέρα 1 Μαρτίου 2010

ΣΦΠΧ-ΓΕΗ 3-2 πρωτάθλημα ανδρών

Με νίκη του ΣΦΠΧ εντός έδρας επί της ΓΕΗ, άρχισαν τα μεταξύ τους παιχνίδια για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος ανδρών Κρήτης. Η ΓΕΗ που για πρώτη φορά, λόγο στρατεύσεως και τραυματισμών, παρουσιάστηκε με πλήρη ομάδα έπαιξε σε όλους τους τομής ένα εξαιρετικό παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 0-1 & 1-2 σετ. Φτάνοντας όμως στο τάι μπρέικ και ενώ είχαν προηγηθεί 4 κίτρινες στο 4ο σετ εις βάρος της και μια κόκκινη (αποβολή του προπονητή της από το 5ο σετ) δεν κατάφερε να μπει με προοπτικές νίκης σ' αυτό το 5ο σετ χάνοντας με σκορ 3-2.
Πολλές οι διαμαρτυρίες προς τον Α' διαιτητή του αγώνα μας εξέφρασαν παράγοντες του σωματίου της ΓΕΗ.

Καλή συνέχεια και καλά παιχνίδια και στις δύο ομάδες

Ευχαριστούμε τον Κο Βλαχάκη Σπύρο για το φωτογραφικό υλικό του αγώνα

Από  : chaniavolley
Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι τα γεγονότα που αναφέρεται στον αγώνα Σ.Φ.Π.Χ. - ΓΕΗ δεν συνέβησαν όπως τα αναφέρετε.
Η ομάδα της Γ.Ε.Η. δέχθηκε 1 κίτρινη κάρτα και μία κόκκινη. Επίσης η διαφορά στο 4ο σετ ήταν πολύ μεγάλη και η κίτρινη κάρτα δεν επηρέασε το αποτέλεσμα. Ενδεικτικά σας αναφέρομαι ότι το σετ τελείωσε 25-12ω υπέρ του Σ.Φ.Π.Χανίων.

-----------------------------------------------------------

Από Χρόνης Φουναργιωτάκης :

Επειδή το θέμα έχει ήδη πάρει αρκετά μεγάλη διάσταση, θα παρακαλέσω, οποιοδήποτε σχόλιο σας προς ανάρτηση να είναι επώνυμο

------------------------------------------------------------------------------------------------
Από Χρόνης Φουναργιωτάκης

Το θέμα έχει κλείσει για το συγκεκριμένο site 2009volley.blogspot

Τον όλο αγώνα και τα συμβάντα του, τα έχει αναλάβει ο Σύνδεσμος Διαιτητών Πετοσφαίρισης Κρήτης και η Ε.Σ.ΠΕ. Κρήτης Οι οποίοι έχουν ενημερωθεί για όλα τα γεγονότα ( και όταν λέω όλα εννοώ όλα ) που πήραν μέρος στον αγώνα.