Στη Μνήμη
Σμηναγού ΚΩΣΤΑ ΗΛΙΑΚΗ

Με σχετικά εύκολες νίκες, ξεκίνησαν τα παιχνίδια του κυπέλλου Κρήτης ανδρών & γυναικών.

Στο κλειστό του Λίντου είχαμε τα παιχνίδια των ανδρών μεταξύ :
ΓΕΗ - ΟΦΗ όπου ήταν και το καλύτερο παιχνίδι της πρώτης μέρας και έληξε με σκορ 2-3 για την ομάδα του ΟΦΗ

Στο δεύτερο παιχνίδι ο ΣΦΠΧ δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην ΑΘΛΕΣΗ, η οποία όμως όπως πάντα μαχητική κατάφερε να του αποσπάσει το τρίτο σετ του αγώνα, ο οποίος και έληξε με σκορ 3-1 για τον ΣΦΠΧ

Στο κλειστό των πατελών έγιναν οι αγώνες των γυναικών Τα ζευγάρια ήταν :
ΓΕΗ-ΑΘΛΕΣΗ με της γυναίκες της ΑΘΛΕΣΗ να παίρνουν σχετικά εύκολα τη νίκη με σκορ 3-1

και στο δεύτερο παιχνίδι της μέρας την ομάδα του ΟΠΕΡ να παίρνει και τα τρία σετ, δείχνοντας ότι δεν είναι τυχαία στην τέταρτη θέση της Α2, από τον Α.Ο.Χ. Χερονάσσιου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι σε όλους τους αγώνες οι προπονητές των ομάδων έδωσαν την ευκαιρία για συμμετοχή, σε όλους τους αθλητές και μάλιστα είχαν στη σύνθεση τους αρκετούς από μικρότερες ηλικίες.