Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

ΑΡΗΣ-ΟΦΗ 1-3 πρωτάθλημα ανδρών

Ένα πολύ καλό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στο κλ. Πατελών όσοι βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο ανάμεσα στον Γ.Σ. Άρη Γουρνών και τον Ο.Φ.Η. Ένα παιχνίδι το οποίο αν εξαιρέσουμε το πρώτο σετ, πήγε στον Ο.Φ.Η με μεγάλη διαφορά πόντων, όλα τα επόμενα ήταν στην κόντρα, πηγαίνοντας πόντο πόντο μέχρι και το τέλος του κάθε σετ.
Στον Ο.Φ.Η παρά τους τραυματισμούς των δύο λίμπερο βγήκαν οι υποδοχές και είχαν μια ωραία ανάπτυξη παιχνιδιού από όλες τις ζώνες επίθεσης. Από την άλλη ο Άρης βρήκε λύσεις και κατάφερε να εξισορροπήσει το παιχνίδι , παίρνοντας το 2ο σετ και έχοντας 3 σετ μπαλ στο 4ο για να πάει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Κάπου εκεί ο εκνευρισμός έκανε τη δουλειά του και παίρνοντας τρις συνεχόμενους πόντους ο Ο.Φ.Η , ένας από τους οποίους με κίτρινη , πήρε και το ματς με σκορ 1-3.