Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

ΑΘΛ.Ε.Σ.Η - Ο.Φ.Η 3-0 παίδων

Στο δεύτερο παιχνίδι του κλ. Πατελών είχαμε τους δύο πρωτοπόρους του Β' ομίλου παίδων της ΕΣΠΕΚ ΑΘΛΕΣΗ και ΟΦΗ να δίνουν τον δικό τους αγώνα που στην ουσία έδωσε και ένα σημαντικό προβάδισμα στη νικήτρια ομάδα για την κατάκτηση της πρώτης θέσεις του Β ομίλου. Αγώνας ο οποίος μας πρόσφερε ένα αρκετά καλό θέαμα <<χωρίς όμως να λείπουν οι εντάσεις μεταξύ των παικτών Ντέρμπι βέβαια θα μου πείτε >> . Ο ΟΦΗ παίζοντας χωρίς τον βασικό του λίμπερο αποδείχτηκε να έχει πολλά προβλήματα στην υποδοχή κάτι που έδωσε εύκολους πόντους στην ΑΘΛΕΣΗ και λειτούργησε σαν καθοριστικός ανασταλτικός παράγοντας για την απόδοση των παικτών του ΟΦΗ. Η ΑΘΛΕΣΗ από την άλλη έχοντας περισσότερο βάθος πάγκου και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στο παιχνίδι της κατάφερνε τις όποιες φορές έπαιρνε το προβάδισμα ο ΟΦΗ να ανατρέπει την εις βάρος της κατάσταση και μετά τον 16 - 17 πόντο των σετ να παίρνει σημαντικό προβάδισμα στο σκορ και την νίκη του κάθε σετ. Αξίζει να σημειωθεί ότι και στα τρία σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι και τα μέσα των σετ μπορούμε να πούμε ότι πήγαιναν πόντο πόντο.