Πέμπτη 24 Μαρτίου 2011

ΑΘΛΕΣΗ - ΣΦΠΧ 0 - 3 τελικός κορασίδων

Σύνδεσμος Φίλων Πετοσφαίρισης Χανίων

Πρωταθλήτρια κορασίδων ΕΣΠΕΚ για την αγωνιστική περίοδο 2010 - 11

Παίζοντας πολύ καλύτερα και πάνω στο φιλέ αλλά και στην άμυνα ο ΣΦΠΧ δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην νίκη και να κατακτήσει την πρωτιά στο πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΠΕ Κρήτης έχοντας χάσει μόλις δύο σετ στον αγώνα με το ΝΑΟ Σούδας.

Από την άλλη η ΑΘΛΕΣΗ έχοντας πολλά προβλήματα στην υποδοχή και μη μπορώντας οι πασαδόροι τις να συνδέσουν υποδοχή - επίθεση << παρόλο που έγιναν τρεις αλλαγές στην συγκεκριμένη θέση >> δεν βρήκε καθόλου ρυθμό στο παιχνίδι τις << ίσως ένα από τα πιο άσχημα απογεύματα της >> αν εξαιρέσει κανείς την ανατροπή που πήγε να κάνει στο πρώτο σετ ( από 2-10 το έφτασε στο 11-11) για να το χάσει με σκορ 19-25 περίπου :-).

Στα επόμενα δύο σετ αρκέστηκε στο να παρακολουθεί το σκορ παρόλο τη βελτίωση της υποδοχής κάτι δεν της έβγαινε πάνω στο φιλέ στα τελειώματα της φάσεις.

Δίκαιη νίκη από μια ομάδα που πράγματι έπαιξε καλύτερα.