Παρασκευή 11 Μαρτίου 2011

ΑΘΛΕΣΗ - ΓΕΗ 3-0 κορασίδες

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια κορασίδων που έχουμε δει την φετινή αγωνιστική χρονιά στις κορασίδες είδαμε στο κλειστό του Λίντο ανάμεσα στις ομάδες ΑΘΛΕΣΗ & ΓΕΗ. Με το πρώτο σετ να τελειώνει 28-26 και το δεύτερο να πηγαίνει πόντο πόντο δίνει την εικόνα και την αγωνιστικότητα και των δύο ομάδων σ' αυτών των αγώνα. Στο τρίτο σετ η ΑΘΛΕΣΗ μπήκε με περισσότερες δυνάμεις και πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ το οποίο διατήρησε μέχρι και το τέλος του αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι στον αγώνα είχαμε την ευκαιρία να δούμε τόσο στην άμυνα όσο και πάνω στο φιλέ αγωνιστικές προσπάθειες που τις βλέπουμε σε πολύ μεγαλύτερες ηλικιακά κατηγορίες τόσο από τις αθλήτριες της νικήτριας ομάδας ΑΘΛΕΣΗ όσο και από τις αθλήτριες της ΓΕΗ. Πολλά συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για τον όμορφο αγώνα που μας χάρισαν και καλή συνέχεια στα κορίτσια της ΑΘΛΕΣΗ στον τελικό με τον ΣΦΠΧ.