Δευτέρα 7 Ιανουαρίου 2013

Δρίκος: «Μας στοίχισαν τα λάθη στο τάι μπρέικ»

Ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του και από την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του ήταν μετά το τέλος του αγώνα με το Βέλγιο, ο Σωτήρης Δρίκος.

«Σήμερα κάναμε ένα καλό παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που είναι σε άλλο επίπεδο. Έχει αθλητές με μεγάλα ύψη που δεν συναντάς σε άλλες ομάδες και είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι απ’ αυτούς θα παίξουν σε υψηλό επίπεδο τα επόμενα χρόνια», είπε αρχικά μετά το παιχνίδι ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, και συμπλήρωσε:

«Εμείς είχαμε ένα κακό διάστημα στο 12-12 του 5ου σετ όπου, αν και είχαμε κόντρα μπάλα δεν κάναμε επίθεση και τέτοιες λεπτομέρειες στο τάι μπρέικ κοστίζουν. Για μας υπάρχει αύριο ένα εξίσου σημαντικό ματς, καθώς η Δανία διαθέτει έναν από τους κορυφαίους παίκτες του τουρνουά και αναφέρομαι στον διαγώνιο της Μαντς Μόλγκααρντ.

Είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι από πλευράς τακτικής γιατί ένας από τους στόχους που έχουμε είναι να μάθει η ομάδα αυτή να λύνει τακτικά προβλήματα μέσα στο παιχνίδι. Μετά από αυτό το ματς θα κάνουμε τον τελικό απολογισμό και θα δούμε πως θα πορευτούμε στο μέλλον».