Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου 2014

Πρώτα παιχνίδια για το Πανελλήνιο νεανίδων

Πηγή ΕΟΠΕ
Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία του Β’ ομίλου της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Νεανίδων, η οικοδέσποινα του τουρνουά Ηλιούπολη επικράτησε με 3-1 του Νηρέα Καρδαμύλων.

Η Ηλιούπολη πήρε το πρώτο σετ, στο δεύτερο βρέθηκε να χάνει ακόμη και με δέκα πόντους για να το χάσει στις λεπτομέρειες, ενώ ο Νηρέας προσπάθησε να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ, φτάνοντας στο φινάλε του δ’ σετ στον πόντο (24-23), αλλά η γηπεδούχος ομάδα πήρε τελικά τη νίκη.

Τα σετ: 25-21, 26-28, 25-17, 25-23.

ΓΣ Ηλιούπολης (Λυκογιάννη): Μαγγίρα, Ευθυμιοπούλου, Κασάπογλου, Πανταζοπούλου, Θώδη, Νάστου, Κυριαζοπούλου (λ) / Πατά.

Νηρέας Καρδαμύλων (Κυλαδίτης): Νικολαΐδου, Θωμαΐδου, Καράβολου, Σιδεράτου, Κούγια, Σουλτάνη, Γιαννιτσαριώτη (λ) / Βασιλοπούλου (λ).

Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας, το Μαρκόπουλο είχε αρκετά εύκολο έργο, κερδίζοντας την Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου με 3-0 και μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση. Μάλιστα, μετά από την «καθαρή» νίκη που πανηγύρισε, έπιασε και την κορυφή του ομίλου.

Τα σετ: 09-25, 16-25, 16-25

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (Μανωλάκης): Μαριάτου - Μεταξά, Πρίφτη, Χατζηνικολάου, Κτιστάκη, Κογεράκη, Δουλγεράκη, Παυλάκη (λ), Δόσπρα (λ), Σκανδαλάκη.

ΑΟ Μαρκοπούλου (Ορφανός): Πολυδώρου, Δικαιούλη, Λιάγκη, Γκλιάτη, Ψωμά, Γιαννέλου, Ζήση (λ), Παντελή.