Το αρχείο των θεμάτων της αγωνιστικής περιόδου 2010 -11 μπορούμε να το βρούμε κλικ εδώ

------------------------------------------------------------------------------------
.

Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012

ΑΡΗΣ - ΟΦΗ ανδρών 0 - 3

Με άλλο ένα νικηφόρο παιχνίδι συνέχισε ο ΟΦΗ στο Παγκρήτιο πρωτάθλημα ανδρών. Σε ένα παιχνίδι που είχε από την αρχή εως και το τέλος τον έλεγχο του ρυθμού και του σκορ, νίκησε τον ΑΡΗ Γουρνών με 3-0 σετ.

Επόμενη αγωνιστική . . .

ΓΕΗ - ΝΑΟΣ δεύτερος ημιτελικός γυναικών

Με ένταση - αποφασιστικότητα - πάθος από μεγαλύτερες κατηγορίες διεξήχθη ο δεύτερος αγώνας των ημιτελικών ανάμεσα στη ΓΕΗ & ΝΑΟΣ.
Το ξεκίνημα του αγώνα βρήκε λίγο μουδιασμένα τα κορίτσια της ΓΕΗ Από την άλλη με τον ΝΑΟΣ να πιέζει για το καλύτερο, σε όλο το σετ έφτασε σχετικά εύκολα στο  0 - 1.
Στο δεύτερο σετ είχαμε . . .

Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012

ΓΕΗ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ β' ανδρών

Σημαντική νίκη της ΓΕΗ στο κλ. Λίντου. Έχοντας για ακόμα μια μέρα πολύ καλή εμφάνιση και δίνοντας σχεδόν τα μέγιστα μέσα στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε . . .

Κυριακή, 4 Μαρτίου 2012

ΑΘΛΕΣΗ - ΖΑΟΝ Α2 γυναικών

Εύκολα πέρασε από το κλ. Λίντο ο ΖΑΟΝ απέναντι στην ΑΘΛΕΣΗ. Έχοντας ένα εμφανές πλεονέκτημα πάνω στο φιλέ, μπλοκ - επίθεση, δεν χαλάρωσε. . .

ΓΕΗ - ΑΕΚ 1 - 3 Β' ανδρών

Μέσα σε όμορφη ατμόσφαιρα, περισσότερο από φιλάθλους της ΑΕΚ, έγινε στο κλειστό του Λίντο το παιχνίδι ΓΕΗ - ΑΕΚ για την δωδέκατη αγωνιστική της β' ανδρών. Η ΓΕΗ έχοντας σε καλή μέρα το σύνολο των παικτών της, κατάφερε να εξισορροπήσει το παιχνίδι, παρά την βαθμολογική διαφορά των δύο ομάδων και να βρίσκεται σε όλα τα σετ κοντά στο σκορ. Η ΑΕΚ από την άλλη, έχοντας στο πλευρό της . . .

Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2012

ΑΘΛΕΣΗ - ΟΦΗ 0 - 3

Δύο εύκολα σετ και ένα με αρκετό ενδιαφέρον είχαμε την ευκαιρία να δούμε σήμερα στο κλ. Λίντο, για την 4η αγωνιστική μεταξύ των ομάδων ΑΘΛΕΣΗ - ΟΦΗ.
Ο ΟΦΗ στα δύο πρώτα σετ, εκμεταλλεύτηκε εύκολα λάθη της ΑΘΛΕΣΗ και έκανε
. . .

Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2012

Δύο στα δύο για την ΓΕΗ στο δεύτερο γύρο της Β' εθνικής

Τρεις πολύτιμους βαθμούς κατάφερε να πάρει η ΓΕΗ μέσα στα Χανιά για την 11 αγωνιστική της β' εθνικής. Με αυτούς τους βαθμούς έβαλε γερά θεμέλια για την παραμονή στην κατηγορία. Μετά και το τέλος αυτής της αγωνιστικής έχουμε . . .

Νίκες για ΟΠΕΡ & ΑΘΛΕΣΗ

Μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει ο ΟΠΕΡ στο ντέρμπι κορυφής με τον ΖΑΟΝ. Εκτός έδρας και με καθαρό σκορ . . .

Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2012

ΣΦΠΧ - ΖΑΟΝ 0-3

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η γυναικεία ομάδα του Σ.Φ.Π.Χ. απέναντι στον Ζ.Α.Ο.Ν. στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή στο Κλειστό Χανίων. Η προσπάθεια της Χανιώτικης ομάδας δεν είχε νικηφόρο αποτέλεσμα καθώς η Αθηναϊκή ομάδα . . .

Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2012

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΘΛΕΣΗ 3-2

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό με το 1ο σετ κατακτήθηκε εύκολα αλλά η συνέχεια ήταν πολύ άσχημη. Η αντίπαλη ομάδα με όπλο το σερβίς και την άμυνα κέρδισε σχετικά εύκολα τα δύο επόμενα και προηγήθηκε 2-1
      Στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη πόντο πόντο μέχρι το 23-23. Σ αυτό το σημείο με καλό σερβίς και αντεπίθεση φτάσαμε στο σετ μπωλ. Η Ραφαέλλα Χατζάκη πήρε άσσο και το σετ τελείωσε αλλά οι διαιτητές . . .

Γ.Ε.Η - Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1 Β' ανδρών

Πολύ σημαντικούς βαθμούς κατάφερε να πάρει η ΓΕΗ στο κλειστό του Λίντο στο παιχνίδι της με τον Γ.Σ  Πανιώνιου. Με πολύ καλό και ομαδικό παιχνίδι, κατάφερε από την αρχή του αγώνα να φέρει . . .

Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2012

Νίκη για τους Άνδρες, ήττα για τις γυναίκες

Με νίκη ολοκλήρωσε τον 1ο γύρο της Β’ εθνικής κατηγορίας ανδρών η ομάδα του Σ.Φ.Π.Χανίων, επικρατώντας με σκορ 1-3 του Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης. Αντίθετα η γυναικεία ομάδα για την Α2 εθνική κατηγορία γυναικών . . .

Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2012

3 - 2 ο ΣΦΠΧ την ΑΕΚ στα Χανιά

Η χανιώτικη ομάδα επικράτησε της Ένωσης με 3-2 στο τάι μπρέικ σε ένα παιχνίδι που πραγματικά απόλαυσαν οι φίλαθλοι που γέμισαν το Κλειστό Χανίων.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ με. . . .

ΑΘΛΕΣΗ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 - 1 ( Α2 γυναικών )

Σπουδαία νίκη της ΑΘΛΕΣΗ επί της ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ με 3 - 1 σετ. Με ένα από τα καλύτερα παιχνίδια τους εμφανίστηκαν τα κορίτσια της ΑΘΛΕΣΗ στο ντέρμπι με την ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ. Παίζοντας πολύ ομαδικά και καταφέρνοντας να καλύψουν το σύνολο του γηπέδου, τόσο στην άμυνα όσο και πάνω στο φιλέ, κατάφερναν να παίρνουν τον ένα πόντο μετά από τον άλλο μέχρι και την κατάκτηση του ματς. Από την άλλη . . .

Δευτέρα, 12 Δεκεμβρίου 2011

Μοιράστηκαν νίκες & ήττες οι ομάδες του νησιού μας στις εθνικές κατηγορίες

Πιο συγκεκριμένα στην Α2 γυναικών :

Ο ΟΠΕΡ πέτυχε εκτός έδρας νίκη επί του Ηλυσιακού με 2 - 3 και υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική τον Ιωνικό στο ματς της κορυφής του ομίλου της Α2 γυναικών.
Για τον ίδιο όμιλο ο ΣΦΠΧ έχασε εκτός έδρας από τον Ιωνικό με 3 -1.
Η ΑΘΛΕΣΗ είχε ρεπό

Για την Β' ανδρών

Η ανδρική ομάδα του ΣΦΠΧ, μετά από την απρόσμενη ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Απόλλων, ξαναγύρισε στις νίκες επί του . . .

Ήττα με 0-3 από τον Απόλλωνα για τους άνδρες του ΣΦΠΧ

Η ανδρική ομάδα του Σ.Φ.Π.Χανιά πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση ηττήθηκε με σκορ 0-3 σετ από τον Απόλλωνα Γ.Σ. που ήταν καλύτερος σε όλα τα σημεία του παιχνιδιού.

περισσότερα

Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2011

Την Τετάρτη 7/12 το εξ αναβολής παιχνίδι ΣΦΠΧ - Απόλλων

Επιστροφή στις νίκες θα επιδιώξει ο Σ.Φ.Π.Χανιά που υποδέχεται τον Απόλλωνα Γ.Σ. την Τετάρτη 07/12/2012 και ώρα 5μ.μ. στο Κλειστό Χανίων.

Ο αγώνας είναι στο πλαίσιο της 1η αγωνιστικής της Β΄Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών που είχε αναβληθεί λόγω αδυναμίας της Αθηναικής ομάδας να μεταβεί στον νομό μας λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων.

Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2011

ΓΕΗ - ΑΡΗΣ & ΦΙΛΑΘΗΤΙΚΟΣ - ΜΕΣΣΑΡΑ πρωτάθλημα γυναικών

Δύο διαφορετικά παιχνίδια είχαμε σήμερα στο κλειστό του Λίντο.
Αυτό της ΓΕΗ με τον ΑΡΗ όπου το παιχνίδι ήταν από τα πιο αμφίρροπα που έχουμε δει με το προβάδισμα στο σκορ να πηγαίνει. . .

Αυτό της ΓΕΗ με τον ΑΡΗ όπου το παιχνίδι ήταν . . .

περισσότερα

ΑΘΛΕΣΗ - ΟΠΕΡ 0 - 3

Χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση παρά την απουσία βασικής αθλήτρια ( Φεντότοβα ), λόγο τραυματισμού στην προπόνηση, η ομάδα του ΟΠΕΡ πέρασε από το κλ. Λίντο και πήρε τους 3 αναμενόμενους βαθμούς. Παρά την αξιοπρόσεκτη προσπάθεια των κοριτσιών της ΑΘΛΕΣΗ οι οποίες μάλιστα κατά διαστήματα . . .

Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2011

ΓΕΗ - ΣΦΠΧ 1-3

Με μεγαλύτερη διάρκεια στο παιχνίδι του ο ΣΦΠΧ κατάφερε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι των ομάδων της Κρήτης στη Β Εθνική.

Παρά την πολύ καλή αρχή της ΓΕΗ η οποία και προηγήθηκε με . . .

Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011

3-2 Η ΑΘΛΕΣΗ την ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Ένα πολύ καλό ξεκίνημα έκανε χθες Σάββατο το απόγευμα η ΑΘΛΕΣΗ στο κλ. του Λίντο. Έπειτα από ένα εξαιρετικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και με πολλές εναλλαγές ...

Διαβάστε περισσότερα

3-0 Η ΓΕΗ τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ

Έχοντας αρκετά καλή απόδοση, η ΓΕ Ηρακλείου πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη με 3-0 σετ κόντρα στον Πανιώνιο.